Sunday February 16th, 2020 -

Európsky pohár vo floristike

Florint organizuje od roku 1967 Majstrovstvá Európy vo floristike, ktoré sa tiež nazývajú „Európsky pohár“ floristiky. Súťaž slúži na porovnanie remeselníckeho štýlu a štýlu medzi floristami z rôznych krajín a súčasne stimuluje inovácie a propaguje floristický imidž k verejnosti.

Poľsko bude organizovať Európsky pohár 2020! Pôsobivý plán majstrovstiev, ktorý navrhlo poľské kvetinárske združenie Stowarzyszenie Florystów Polskich, prijalo Valné zhromaždenie Florintu v novembri 2016. Europa cup sa bude konať v termíne od 5. do 6.6.2020 v Katoviciach, Poľsko. Výstava prác bude 7.6.2020.

Slovensko bude mať po prvýkrát svojho reprezentanta na tomto prestížnom podujatí. Stal sa ním úspešný slovenský florista Michal Haut, majiteľ kvetinárstva Orchidea v Bratislave.

Sign up for newsletter

     
       

By subscribe, I give my consent to SAKF - Slovak Association of Florists to send a free electronic newsletter and information about the news and updates of the operator to the e-mail I entered. I can revoke this consent at any time in writing to info@sakf.sk