16.február 2020 -

Európsky pohár vo floristike

Florint organizuje od roku 1967 Majstrovstvá Európy vo floristike, ktoré sa tiež nazývajú „Európsky pohár“ floristiky. Súťaž slúži na porovnanie remeselníckeho štýlu a štýlu medzi floristami z rôznych krajín a súčasne stimuluje inovácie a propaguje floristický imidž k verejnosti.

Poľsko bude organizovať Európsky pohár 2020! Pôsobivý plán majstrovstiev, ktorý navrhlo poľské kvetinárske združenie Stowarzyszenie Florystów Polskich, prijalo Valné zhromaždenie Florintu v novembri 2016. Europa cup sa bude konať v termíne od 5. do 6.6.2020 v Katoviciach, Poľsko. Výstava prác bude 7.6.2020.

Slovensko bude mať po prvýkrát svojho reprezentanta na tomto prestížnom podujatí. Stal sa ním úspešný slovenský florista Michal Haut, majiteľ kvetinárstva Orchidea v Bratislave.

Prihláste sa na odber noviniek

     
       

Odoslaním dávam súhlas SAKF - Slovenská asociácia kvetinárov a floristov na zasielanie bezplatného elektronického spravodaja a informacií o novinkách a aktualitách prevádzkovateľa na mnou zadaný e-mail. Tento súhlas môžem kedykoľvek písomne odvolať na info@sakf.sk